Телефон: +38 098 797-33-99

Замовлення зворотного дзвінка

В настоящее время наш рабочий день закончен. Оставьте свой телефон и мы перезвоним в удобное для вас время!

Замовлення зворотного дзвінка

Ваш заявка принята. Ожидайте звонка.

Напилення пінополіуретану (ППУ) та полісечовини
Утеплення пінополіуретаном
Енергозберігаючі технології

Україна та Німеччина обговорили питання виробництва та експорту біометану

У межах Німецько-Українського енергетичного партнерства у Берліні відбувся Третій Німецько-Український енергетичний день (Energy Day 2023), в рамках якого окрема увага була приділена виробництву та експорту біометану, повідомляє Верховна Рада.

Зазначається, що завдяки потужному аграрному сектору та розгалуженій газотранспортній системі Україна має значний потенціал до виробництва біометану, ключовим ринком збуту якого є країни-члени ЄС. Німеччина ж, як найбільший споживач та імпортер газу у ЄС, має високий рівень зацікавленості у зеленій альтернативі блакитному паливу.

«За останній рік, на жаль, Європа наростила імпорт російського зрідженого газу у півтори рази порівняно із 2021 роком. Україна здатна стати партнером ЄС у питанні повної відмови від російського газу, експортуючи зокрема біометан.

Для цього необхідні не тільки зміни у нашому регулюванні, над якими вже працює Верховна Рада, але й визнання європейськими партнерами нашого зеленого палива. Завдяки цьому можна нарешті відкрити значний коридор можливостей для наших виробників», – заявила голова підкомітету ВР з питань адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу, виконання міжнародно-правових зобов'язань України у сфері європейської інтеграції Інна Совсун.

Інна Совсун відзначила зусилля та підтримку з боку німецького уряду та німецького енергетичного агентства DENA задля впровадження в Україні реєстру біометану.