Телефон: +38 098 797-33-99

Замовлення зворотного дзвінка

В настоящее время наш рабочий день закончен. Оставьте свой телефон и мы перезвоним в удобное для вас время!

Замовлення зворотного дзвінка

Ваш заявка принята. Ожидайте звонка.

Напилення пінополіуретану (ППУ) та полісечовини
Утеплення пінополіуретаном
Енергозберігаючі технології

"Укренерго" оцінює необхідні інвестиції в безпеку генерації у $15,1 млрд

НЕК "Укренерго" оцінює потреби генерації в інвестиціях у $15,1 млрд на наступні 5-10 років для того, щоб убезпечити українські енергооб'єкти від масованих ракетних обстрілів.

Оператор енергосистеми провів розрахунки й склав інвестиційне меню: скільки і якої генерації потрібно побудувати в наступні 5-10 років для того, щоб убезпечити українські енергооб’єкти від масованих ракетних обстрілів, і які інвестиції для цього потрібні. Але залучити кошти вдасться тільки, якщо ринкове середовище в Україні буде сприяти окупності цих інвестицій.

Для того щоб інвестори вкладалися в українську енергетику, наша країна має забезпечити для них 3 умови:

  • відсутність боргів на ринку електроенергії;
  • можливість укладення довгострокових контрактів на ринку допоміжних послуг;
  • повну синхронізацію правил роботи українського ринку електроенергії з правилами європейських ринків.

"Тоді Україна, безумовно, матиме величезні конкурентні переваги навіть перед сусідами. Ми готові будувати електростанції швидше, можливо за дещо нижчу ціну. Так Україна зможе стати великим магнітом для інвестицій в енергетику, і вони приведуть нас до більш убезпеченої, і більш дешевої для кінцевого споживача енергосистеми. І це має дати поштовх для конкурентоспроможності української економіки", – наголосив голова правління НЕК "Укренерго" Кудрицький.

Також під час брифінгу керівник "Укренерго" розповів, що для підготовки до зими було відновлено роботу 95% підстанцій. Відремонтовано 5 тис. км ліній електропередачі, 1 тис. км – побудовано заново. Аварійний запас обладнання збільшено у 3,5 раза в порівнянні з 2022 роком. Для цього було залучено 1 млрд доларів міжнародної фінансової допомоги.

Станом на кінець попереднього осінньо-зимового періоду, за оцінками Міністерства енергетики, українська енергосистема внаслідок руйнувань та окупації тимчасово втратила 44% атомної генерації, 78% потужностей ТЕС, 66% – блочних ТЕЦ, 12% – ГЕС, 75% – вітрової генерації та понад 20% – сонячної.

Розроблена у 2023 році Енергетична стратегія України до 2050 року передбачає інвестиції $383 млрд у побудову нових енергогенеруючих потужностей. При цьому вважається, що Україна має потенціал до 2050 року наростити потужності вітрової генерації – до 140 ГВт, сонячної – до 94 ГВт, накопичувачів енергії (еnergy storage) – до 38 ГВт, атомної генерації – до 30 ГВт, ТЕЦ та біоенергетичних потужностей – до 18 ГВт, гідрогенерації – до 9 ГВт.