Телефон: +38 098 797-33-99

Заказ обратного звонка

В настоящее время наш рабочий день закончен. Оставьте свой телефон и мы перезвоним в удобное для вас время!

Заказ обратного звонка

Ваш заявка принята. Ожидайте звонка.

Напыление пенополиуретана (ППУ) и полимочевины
Утепление пенополиуретаном
Энергосберегающие технологии

"Енергоатом" підтвердив продовження контракту на поставки російського ядерного палива до 2025 року

Українське держпідприємство НАЕК "Енергоатом" підтвердило інформацію про договір з російським ВАТ "ТВЕЛ", але відкидає будь-які закиди про втаємничення угоди. Підписана НАЕК "Енергоатом" додаткова угода з ВАТ "ТВЕЛ" на постачання ядерного палива передбачає скорочення його закупівель. Про це повідомляє прес-служба "Енергоатому".

У повідомленні наголошується, що умови документа також передбачають обмеження 2025 роком термінів поставок російського палива та перегляд методики ціноутворення на паливо з метою врахування поточних тенденцій на світовому ринку ядерних матеріалів і поліпшення цінових умов для "Енергоатома".

У компанії підкреслюють, що оприлюднена в ЗМІ інформація про нібито секретний характер документа не відповідає дійсності, оскільки про його укладання були проінформовані не тільки українська влада, а й представники американського уряду і енергетичної галузі США.

"Ніяких зауважень щодо укладення додаткової угоди з американської сторони не пролунало", - наголошується в повідомленні.

У компанії також заявляють про прихильність подальшої диверсифікації поставок ядерного палива.

"Енергоатом" був і залишається світовим лідером по диверсифікації джерел постачання ядерного палива для реакторів ВВЕР-1000 і стартовим майданчиком для компанії Westinghouse для подальшої експансії на світові ринки палива для реакторів ВВЕР ", - сказано в повідомленні.

Зокрема, "Енергоатом" істотно збільшив кількості енергоблоків ВВЕР-1000, які використовують паливо Westinghouse - більше половини парку реакторів ВВЕР-1000 в Україні з 2021 року.

Крім того, в контракт з компанією Westinghouse включено умова про постачання палива для всіх 13 енергоблоків ВВЕР-1000 протягом 12 місяців з моменту виникнення такої необхідності (розміщення замовлення). Також створено запас ядерного палива в обсязі, що забезпечує безперебійну роботу українських АЕС протягом більше одного року.

"Завдяки цим заходам в даний час повністю виключений ризик виникнення дефіциту ядерного палива в разі форс-мажорних обставин або недружніх дій з боку РФ", - підкреслюють в компанії.