Телефон: +38 098 797-33-99

Замовлення зворотного дзвінка

В настоящее время наш рабочий день закончен. Оставьте свой телефон и мы перезвоним в удобное для вас время!

Замовлення зворотного дзвінка

Ваш заявка принята. Ожидайте звонка.

Напилення пінополіуретану (ППУ) та полісечовини
Утеплення пінополіуретаном
Енергозберігаючі технології

"Енергоатом" підтвердив продовження контракту на поставки російського ядерного палива до 2025 року

Українське держпідприємство НАЕК "Енергоатом" підтвердило інформацію про договір з російським ВАТ "ТВЕЛ", але відкидає будь-які закиди про втаємничення угоди. Підписана НАЕК "Енергоатом" додаткова угода з ВАТ "ТВЕЛ" на постачання ядерного палива передбачає скорочення його закупівель. Про це повідомляє прес-служба "Енергоатому".

У повідомленні наголошується, що умови документа також передбачають обмеження 2025 роком термінів поставок російського палива та перегляд методики ціноутворення на паливо з метою врахування поточних тенденцій на світовому ринку ядерних матеріалів і поліпшення цінових умов для "Енергоатома".

У компанії підкреслюють, що оприлюднена в ЗМІ інформація про нібито секретний характер документа не відповідає дійсності, оскільки про його укладання були проінформовані не тільки українська влада, а й представники американського уряду і енергетичної галузі США.

"Ніяких зауважень щодо укладення додаткової угоди з американської сторони не пролунало", - наголошується в повідомленні.

У компанії також заявляють про прихильність подальшої диверсифікації поставок ядерного палива.

"Енергоатом" був і залишається світовим лідером по диверсифікації джерел постачання ядерного палива для реакторів ВВЕР-1000 і стартовим майданчиком для компанії Westinghouse для подальшої експансії на світові ринки палива для реакторів ВВЕР ", - сказано в повідомленні.

Зокрема, "Енергоатом" істотно збільшив кількості енергоблоків ВВЕР-1000, які використовують паливо Westinghouse - більше половини парку реакторів ВВЕР-1000 в Україні з 2021 року.

Крім того, в контракт з компанією Westinghouse включено умова про постачання палива для всіх 13 енергоблоків ВВЕР-1000 протягом 12 місяців з моменту виникнення такої необхідності (розміщення замовлення). Також створено запас ядерного палива в обсязі, що забезпечує безперебійну роботу українських АЕС протягом більше одного року.

"Завдяки цим заходам в даний час повністю виключений ризик виникнення дефіциту ядерного палива в разі форс-мажорних обставин або недружніх дій з боку РФ", - підкреслюють в компанії.