РУС   УКР
Телефон: +38 098 797-33-99

Напыление пенополиуретана (ППУ) и полимочевины
Утепление пенополиуретаном
Энергосберегающие технологии

"Енергоатом" планує замінити найстаріші енергоблоки на малі модульні реактори

На заміну найстарішим українським енергоблокам №1 та №2 Рівненської АЕС (типу ВВЕР-440) у 2030-2040 роках можуть прийти малі модульні реактори (ММР).

З 2030 року по 2040 рік перед атомною енергетикою України стоятиме надважливе завдання – заміщення потужностей, які відпрацювали свій термін, новими атомними енергоблоками. Енергоатом планує замінити 1-ий та 2-ий блоки Рівненської АЕС (типу ВВЕР-440) шістьма малими модульними реакторами SMR -160", - йдеться у повідомленні.

Наразі в світі існує понад 50 проектів малих модульних реакторів. Всі вони знаходяться на різних стадіях завершення. Проект SMR -160 вже знаходиться на ліцензуванні у канадського регулятора.

"ММР мають значно вищий рівень безпеки у порівнянні з традиційними типами реакторів за рахунок відсутності в них обладнання, яке вимагає зовнішнього електроспоживання, а також за рахунок систем пасивної безпеки. Реактори SMR-160 мають можливість працювати у режимі маневрування потужністю, споруджуватися на невеликих площах та не потребують значних водних ресурсів.

Представники компанії Holtec International – Ukraine впевнені, що найбільш реалістичним для реалізації проектів з будівництва нових ядерних об'єктів у сучасних законодавчих умовах вбачається механізм державно-приватного партнерства.

За ним новостворені ядерні об’єкти можуть бути у приватній чи спільній власності, використовуючи державну підтримку у формі надання ядерного палива або експлуатації об’єктів.