Телефон: +38 098 797-33-99

Замовлення зворотного дзвінка

В настоящее время наш рабочий день закончен. Оставьте свой телефон и мы перезвоним в удобное для вас время!

Замовлення зворотного дзвінка

Ваш заявка принята. Ожидайте звонка.

Напилення пінополіуретану (ППУ) та полісечовини
Утеплення пінополіуретаном
Енергозберігаючі технології

МАГАТЕ прийняло резолюцію про негайне повернення ЗАЕС під контроль України

Як повідомляє Міністерство енергетики України, під час 67-ї сесії Генеральної конференції МАГАТЕ 69 країн підтримали резолюцію щодо ядерної безпеки в Україні.

Резолюцію запропоновано Канадою, Фінляндією та Коста-Рікою. Текст резолюції доступний за посиланням.

Серед іншого, документ закликає російську федерацію до негайного виведення всього військового та іншого неуповноваженого персоналу із ЗАЕС та повернення станції під повний контроль компетентних органів України відповідно до існуючої ліцензії, виданої Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ), забезпечення безпечного та захищеного функціонування станції, для того щоб Агентство здійснювало ефективне та дієве впровадження гарантій безпеки відповідно до Угоди України про всеосяжні гарантії та Додаткового протоколу.

"Ми вдячні нашим партнерам, кожній країні за голос на підтримку дотримання гарантій забезпечення ядерної та радіаційної безпеки. Прийняття України до Ради керуючих МАГАТЕ, а також ухвалення резолюції, яка закликає до повернення нашої ЗАЕС під контроль України, це доказ того, що цивілізований світ – з нами", – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

Очільник Міненерго також подякував генеральному директору МАГАТЕ Рафаелю Маріано Гроссі за зусилля, які докладаються Агентством для врегулювання ситуації довкола окупованої ЗАЕС.

Напередодні, 28 вересня 2023 року, на Генконференція МАГАТЕ обрала Україну членом Ради керуючих Агентства. До складу Ради входять 35 країн, зокрема, Канада, США, Франція, Німеччина. Цьогоріч до них приєдналась Україна.

Як повідомляла "Українська енергетика", ЗАЕС залишається окупованою військами рф із 4 березня 2022 року. з того часу Україна неодноразово закликала світову спільноту невідкладно вжити заходів для якнайшвидшої демілітаризації ЗАЕС, виведення з території станції та міста Енергодар усіх російських військових та повернення станції під повний контроль України.

З 29 серпня 2022 року на станції працює місія МАГАТЕ.