Телефон: +38 098 797-33-99

Замовлення зворотного дзвінка

В настоящее время наш рабочий день закончен. Оставьте свой телефон и мы перезвоним в удобное для вас время!

Замовлення зворотного дзвінка

Ваш заявка принята. Ожидайте звонка.

Напилення пінополіуретану (ППУ) та полісечовини
Утеплення пінополіуретаном
Енергозберігаючі технології

Міністр енергетики України зустрівся з директором МАГАТЕ у Відні

Збереження функціонала українських атомних електростанцій, зокрема Запорізької АЕС після її деокупації має стати одним із ключових напрямків співпраці України і МАГАТЕ в майбутньому, наголосив міністр енергетики України Герман Галущенко під час зустрічі з генеральним директором Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаелем Гроссі у Відні в межах 67-ї сесії Генеральної конференції МАГАТЕ.

Очільник Міненерго подякував Рафаелю Гроссі за докладені зусилля щодо врегулювання ситуації навколо окупованої росіянами найбільшої в Європі Запорізької АЕС. Водночас міністр відзначив, що росія ігнорує будь-які рекомендації МАГАТЕ щодо деокупації і не зважає на присутність представників агентства на станції. «росія продовжує обстрілювати українську енергетичну інфраструктуру, і важливо напрацювати план, як міжнародна спільнота, зокрема зусиллями МАГАТЕ, буде реагувати на наступні дії держави-терориста», – зазначив Галущенко.

Герман Галущенко зауважив, що Україна потребує підтримки міжнародної спільноти у питаннях відновлення функціонування ЗАЕС після її повернення під контроль легітимного українського оператора. Особливу роль у цьому контексті відіграє присутність місій МАГАТЕ на українських АЕС, що дозволяє світовій спільноті спостерігати за наслідками російських атак на українську енергетичну інфраструктуру, зокрема їх впливом на дотримання основ ядерної і радіаційної безпеки.

«Це нові виклики для всього світу, що зустрічається з питаннями, яких не існувало ніколи раніше: як повернути до життя ядерний об’єкт, який окупувала одна з країн-членів МАГАТЕ? Як ми будемо повертати станцію до експлуатації після деокупації? Ще ніколи світові не доводилося вирішувати такі ситуації», – зазначив міністр енергетики.

Очільник Міненерго підкреслив, що внаслідок російської окупації ЗАЕС понад рік не перебуває в експлуатації, а її повернення до роботи – це не тільки інтереси української, але і загальноєвропейської енергетичної системи, яка в такому разі отримає додаткові можливості експорту електроенергії з України.