Телефон: +38 098 797-33-99

Замовлення зворотного дзвінка

В настоящее время наш рабочий день закончен. Оставьте свой телефон и мы перезвоним в удобное для вас время!

Замовлення зворотного дзвінка

Ваш заявка принята. Ожидайте звонка.

Напилення пінополіуретану (ППУ) та полісечовини
Утеплення пінополіуретаном
Енергозберігаючі технології

"Укренерго" припускає можливість дефіциту електроенергії в разі похолодання

НЕК "Укренерго" припускає, що висока аварійність енергоблоків та прогнозоване похолодання можуть спричинити дефіцит в енергосистемі.

"Синоптики попереджають про поступове похолодання протягом тижня. Пов’язане з цим зростання споживання може призвести до дефіциту електроенергії в системі», – ідеться в повідомленні пресслужби Національної енергетичної компанії "Укренерго". Тому оператор систем передачі закликає ощадливо споживати електроенергію для підтримки балансу між виробництвом та споживанням в енергосистемі.

Так, за даними "Укренерго", вчора, 3 грудня, середньодобова температура була на 1,5 °C вищою, ніж у попередню неділю, 26 листопада. Але попри стабільну температуру вечірній максимум споживання вчора був на 3,5% вищим, ніж тижнем раніше. Це пояснюється, головним чином, зниженим споживанням 26 листопада через масові знеструмлення споживачів на півдні в минулі вихідні.

Ситуація в енергосистемі 4 грудня залишається складною, наголошує "Укренерго". Зокрема, вранці одна з теплоцентралей на півдні країни зупинила роботу через пошкодження під час обстрілу. Протягом доби з різних технічних причин в аварійний ремонт виведено 5 блоків на теплових електростанціях в різних регіонах. Сонячні електростанції не можуть працювати на повну через щільну хмарність по всій країні.

Згідно з повідомленням Міністерства енергетики, для забезпечення необхідних обсягів виробництва використовуються резервні потужності.

Попри це електроенергії, виробленої українськими електростанціями, поки що достатньо для забезпечення потреб побутових та юридичних споживачів, запевняє оператор систем передачі. Диспетчерський центр "Укренерго" наразі не прогнозує протягом доби дефіциту в енергосистемі. Ліміти споживання не запроваджувалися. Графіки відключень не вводилися та не прогнозуються.

Експорт електроенергії 4 грудня відсутній, повідомляє "Укренерго". Імпорт сьогодні здійснюється протягом однієї години ввечері зі Словаччини та Румунії. Загальний обсяг – 82 МВт·год.

29 листопада "Укренерго" залучало аварійну допомогу з Польщі та Румунії для балансування енергосистеми. Вдень 29 листопада системний оператор констатував дефіцит електроенергії в енергосистемі через стрімке зростання споживання.

До цього, 22 і 23 листопада, "Укренерго" також фіксувало дефіцит електроенергії в енергосистемі. Серед основних причин нестачі ресурсу називалися збільшення споживання через похолодання, підвищена аварійність блоків електростанцій та недостатність обсягів імпорту електроенергії з ЄС.

Для підтримки балансу між виробництвом та споживанням "Укренерго" застосовувало аварійну допомогу: 22 листопада – з Румунії, Словаччини та Польщі (1,8 тис. МВт·год) та 23 листопада – з Румунії (1,2 тис. МВт·год).