Телефон: +38 098 797-33-99

Замовлення зворотного дзвінка

В настоящее время наш рабочий день закончен. Оставьте свой телефон и мы перезвоним в удобное для вас время!

Замовлення зворотного дзвінка

Ваш заявка принята. Ожидайте звонка.

Напилення пінополіуретану (ППУ) та полісечовини
Утеплення пінополіуретаном
Енергозберігаючі технології

В Україні хочуть виготовляти електромобілі: У Раді зареєстрували відповідні законопроекти

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкти № 3476 та № 3477, які передбачають створення в Україні умов для будівництва вітчизняних легкових автомобілів, автобусів, вантажівок та спецтехніки з електричними двигунами.

Ініціаторами проектів законів є позафракційний нардеп Роберт Горват, нардепи групи "Довіра" Василь Петьовка та Валерій Лунченко, позафракційний Владислав Поляк, "Слуги народу" Ігор Кривошеєв, Михайло Лаба, Анатолій Костюх та Іван Крулько з "Батьківщини".

Також цими документами розширяється перелік пільг для покупців електромобілів. Українцям, які куплятимуть електромобілі передбачається тимчасова податкова знижка з ПДФО та звільнення від збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Згідно із законопроектами, до 31 грудня 2028 року звільняється від оподаткування ПДВ та ввізним митом обладнання та комплектуючі, призначені для власного виробництва електротранспорту, а до 31 грудня 2033 року звільняється від оподаткування прибуток підприємств автомобільної та електротехнічної промисловості, отриманий від реалізації електромобілів, електродвигунів, літій-іонних акумуляторів та зарядних пристроїв.

Окрім цього, до 31 грудня 2025 року продовжується звільнення від ПДВ електромобілів (наразі пільга діє до 31 грудня 2022 року) та додаються до переліку транспортних засобів, на які поширюється ця пільга, електробуси, електровантажівки та електроспецтехніка.

При закупівлі транспортних засобів через систему публічних закупівель (до 2030 року) частка ТЗ із електричними двигунами повинна бути не нижчою 50% від загальної кількості придбаних ТЗ.

Горват на своїй сторінці у Facebook зазначив, що ці кроки дозволять створити в Україні умови для розвитку ринку та будівництва електрокарів і дадуть нове життя галузі автомобілебудування загалом.

"Наші законопроекти №3476 та №3477 дозволять залучити інвестиції у виробництво електроавтомобілів (легкових, вантажних, спецтехніки та ін.), зарядних пристроїв, комплектуючих виробів до них. Більш того, вони стимулюватимуть попит на автобуси, легкові та вантажні автомобілі з електродвигунами, дадуть можливість Україні стати учасником європейського електромобільного ринку і водночас робитимуть електромобілі світових виробників дешевшими та доступнішими для українців", - написав нардеп.