Телефон: +38 098 797-33-99

Замовлення зворотного дзвінка

В настоящее время наш рабочий день закончен. Оставьте свой телефон и мы перезвоним в удобное для вас время!

Замовлення зворотного дзвінка

Ваш заявка принята. Ожидайте звонка.

Напилення пінополіуретану (ППУ) та полісечовини
Утеплення пінополіуретаном
Енергозберігаючі технології

Westinghouse планує поставити паливо на другий український блок за 3 місяці

АТ "НАЕК "Енергоатом" планує завантажити паливо Westinghouse у ще один блок ВВЕР-440 впродовж трьох місяців.

"Як компанія-оператор "Енергоатом" цілком задоволений надійністю й ефективністю роботи нового палива Westinghouse, перша паливна кампанія якого триває на блоці №2 РАЕС. Планується, що впродовж трьох місяців американське ядерне паливо, яке, нагадаю, розроблялося за участі фахівців компанії, буде завантажене і на інший наш блок ВВЕР-440", – повідомив в.о. голови правління АТ "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін.

Він нагадав, що ядерне паливо американської компанії Westinghouse в активній зоні реактора ВВЕР-440 вже чотири місяці працює відповідно до заявлених виробником характеристик та забезпечує надійну роботу енергоблоку.

Петро Котін закликав інших європейських операторів АЕС використовувати надійну альтернативу ядерному паливу з Росії. Адже це не лише скоротить надходження коштів в РФ, яка використовує їх у війні проти України, але й забезпечить надійну, ефективну та безпечну експлуатацію енергоблоків.

Крім того, в.о. голови правління "Енергоатома" зазначив, що компанія активно працює над постановкою на виробництво елементів, які раніше постачалися з РФ. Наразі триває налагодження виробництва надставок, які разом із паливом використовуються в регулювальних касетах активних зон ВВЕР-440. "Енергоатом" буде готовий приймати замовлення на виготовлення цих елементів з ІV кварталу 2024 року.

У вересні 2023 року Рівненської атомна електростанція завантажила у реактор ВВЕР-440 першу партію ядерного палива, яке було вироблено компанією Westinghouse Electric Sweden AB за участі фахівців НАЕК "Енергоатом".

У вересні 2020 року НАЕК "Енергоатом" та Westinghouse підписали контракт про постачання ядерного палива ВВЕР-440.

Контрактом передбачалось впровадження в експлуатацію паливних збірок ВВЕР-440 виробництва Westinghouse на РАЕС. Постачання тепловидільних збірок (ТВЗ) в Україну планувалось розпочати з 2024 року з партії ТВЗ для проведення етапу дослідної експлуатації. Передбачалась також можливість виробництва частини комплектуючих для тепловидільних збірок ВВЕР-440 виробництва Westinghouse на ВП "Атомнергомаш" НАЕК "Енергоатом".

Після повномасштабного вторгнення рф в Україну "Енергоатом" повністю відмовився від закупівель російського ядерного палива.