Телефон: +38 098 797-33-99

Замовлення зворотного дзвінка

В настоящее время наш рабочий день закончен. Оставьте свой телефон и мы перезвоним в удобное для вас время!

Замовлення зворотного дзвінка

Ваш заявка принята. Ожидайте звонка.

Напилення пінополіуретану (ППУ) та полісечовини
Утеплення пінополіуретаном
Енергозберігаючі технології

Запаси газу в ПСГ Європи досягли максимуму за всю історію спостережень

Європейські підземні сховища газу (ПСГ) станом на 14 жовтня заповнені на 97,9%, що є рекордним значенням за всю історію спостережень.

Про це свідчать дані GIE. У сховищах зберігається понад 105,1 млрд куб м газу, що також є рекордним обсягом, а максимальна потужність складає близько 107,4 млрд куб м.

Протягом вересня до сховищ було закачано всього 3,2 млрд куб м газу, що на 62% менше, ніж у минулому році за цей період. Таке зниження темпів закачування газу відбулось у зв’язку із тривалими технічними обслуговуваннями в Норвегії через які значні обсяги газу для експорту в Європу були недоступні.

Вже у жовтні постачання газу з Норвегії відновилось і за перші 14 днів до сховищ було закачано понад 2,1 млрд куб м. У 2022р сезон закачування тривав до 14 листопада, а сховища тоді були заповнені на 95,6% і в них зберігалось 100,9 млрд куб м газу.

В цьому році сховища вже заповнені майже вщент, а відбирати газ в умовах зниженого попиту немає сенсу. Не дивлячись на рекордно високі запаси газу в Європі, а також достатні вільні потужності для закачування в українських ПСГ, іноземні компанії у жовтні скоротили обсяги закачування газу до України.

Це, у першу чергу, пов’язано з високими цінами на газ у Європі.