Телефон: +38 098 797-33-99

Замовлення зворотного дзвінка

В настоящее время наш рабочий день закончен. Оставьте свой телефон и мы перезвоним в удобное для вас время!

Замовлення зворотного дзвінка

Ваш заявка принята. Ожидайте звонка.

Напилення пінополіуретану (ППУ) та полісечовини
Утеплення пінополіуретаном
Енергозберігаючі технології

«Зелені» тарифи для приватних домогосподарств знижувати не планують

На тлі переговорів між виробниками «зеленої» електроенергії із ВДЕ та Мінекоенерго з приводу добровільного зниження та перегляду «зелених» тарифів серед власників домашніх СЕС виникла напруга, що ретроспективні зміни зачеплять і них.

Проте наші джерела у переговорному процесі, а також голова НКРЕКП Валерій Тарасюк запевнили, що питання зміни умов по «зеленому» тарифу для домашніх СЕС не розглядається і не планується.

В Україні більше 24 000 приватних домогосподарств встановили сонячні панелі загальною потужністю 618 МВт. Переважна більшість розглядає це як інвестицію для отримання прибутку з продажу виробленої електроенергії за «зеленим» тарифом. У квітні власники домашніх СЕС в Рівненській, Житомирській, Львівській та Полтавській областях почали отримувати сповіщення від енергопостачальних компаній про настання «форс-мажорних обставин», що може призвести до затримок з виплатами по «зеленим» тарифам. Затримки з виплатами, дійсно, мали і мають місце.

Прогресуюча криза в українській енергетиці змусила владу шукати рішення для виробників електроенергії з ВДЕ, щоб зменшити фінансовий тягар по виплатах «зеленій» генерації. Усі варіанти, яки обговорюються, передбачають зниження «зеленого» тарифу, питання лише у величині такого урізання. Проте це стосується тільки промислових СЕС та ВЕС, для яких крім іншого також обговорюють відповідальність за небаланси, терміни дії «зелених» тарифів (можлива пролонгація), компенсації за диспетчерські обмеження генерації тощо.

У розробленому проєкті меморандуму, який пропонують підписати інвесторам, жодної згадки про домашні СЕС у ньому немає. У тексті згадуються інвестори та промислові виробники електричної енергії з відновлюваних джерел енергії, а також асоціації, що представляють інтереси інвесторів та виробників електричної енергії з відновлюваних джерел енергії.

Цю інформацію підтвердив Валерій Тарасюк, голова НКРЕКП, який на питання про зниження «зеленого»тарифу для домашніх СЕС, зазначив:

«Такі варіанти у жодній із запропонованих моделей розв'язання питання не розглядались»

Тому власникам домашніх СЕС не потрібно зайвий раз накручувати себе.

Домашні СЕС залишаються привабливою інвестицією. Власник мережевої фотоелектричної станції на 30 кВт для реалізації енергії за зеленим тарифом у Київській області може розраховувати на щорічний дохід у 4760 доларів. Таким чином, при інвестиції у 16500 доларів у СЕС на 30 кВт, окупність складає близько 4 років (взято до розрахунку мінімальне сервісне споживання (інвертора).